Na co zwrócić uwagę przy wyborze fototapety?

0

Zdecydowałeś się na odświeżenie swoich czterech ścian za pomocą fototapety? Warto, abyś wiedział, czym kierować się podczas dokonywania wyboru! Wbrew pozorom będzie to Twój codzienny widok, dlatego dobrze jest postawić na sprawdzony wzór. Pamiętaj, że fototapeta to nie tylko estetyczna dekoracja, ale również funkcjonalna aranżacja na długie lata.

Kolor ma znaczenie

Ważnym aspektem podczas wyboru odpowiedniej fototapety jest kwestia, czy pokój jest pomieszczeniem jasnym, czy też mocno zaciemnionym. W przypadku jaśniejszych wnętrz idealnie sprawdzą się fototapety 3D, które optycznie dodadzą im więcej przestrzeni – to dodatkowy atut dla posiadaczy niewielkich mieszkań. W przypadku ciemnych pokoi warto jest zainwestować w fototapetę o kontrastującym wzorze, może być to na przykład panorama miasta widziana z lotu ptaka, gdzie biel łączy się z czernią.

Pozwól się zrelaksować

Jeżeli fototapeta ma być ozdobą sypialni lub jakiegokolwiek innego pokoju przeznaczonego do odpoczynku, powinna przedstawiać relaksujące motywy. Ostre, kontrastujące kolory wpływają na ludzki organizm pobudzająco, co skutecznie utrudnia wyciszenie się. Dlatego w miejscu wypoczynku idealną opcją będą fototapety przedstawiające piękne krajobrazy w stonowanych kolorach. Warte uwagi są również motywy surrealistyczne – wszelkiego rodzaju mandale oraz spirale.

Niezależnie od tego, jaki okaże się ostateczny wybór fototapety, będzie ona funkcjonalną ozdobą służącą domownikom przez długie lata.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© All Right Reserved